Christina, 1632-1654. Riksdaler 1640, Sala. 27.97 g. Dav. 4523; SM (2022) 11.
SCHWEDEN, KÖNIGREICH
previous lot Lot number 2063 next lot
500.00 €
Hammer-price / sale price: 1,250.00 €
Christina, 1632-1654.
Riksdaler 1640, Sala. 27.97 g.
Dav. 4523; SM (2022) 11.
Feine Patina, fast sehr schön
Dav. 4523; SM (2022) 11.
Feine Patina, fast sehr schön