Frederik VI., 1808-1839. Rigsbankdaler 1813, Kopenhagen. 14.39 g. Hede 24 B.

DÄNEMARK, KÖNIGREICH

Frederik VI. 1808-1839.
Rigsbankdaler 1813, Kopenhagen. 14.39 g.
Hede 24 B.

Vorzüglich-Stempelglanz