Leopold I., 1657-1705. Reichstaler 1658, Wien. 28.00 g. Dav. 3223; Voglh. 234 I.
previous lot Lot number 4535 next lot
3,000.00 €
Hammer-price / sale price: 5,500.00 €
Leopold I. 1657-1705.
Reichstaler 1658, Wien. 28.00 g.
Dav. 3223; Voglh. 234 I.
RR Hübsche Patina, fast vorzüglich
Dav. 3223; Voglh. 234 I.