Friedrich Wilhelm III., 1797-1840. Taler 1840 A. 22,22 g. AKS 17; Dav. 763; Kahnt 370; Thun 250; Olding 182.
Friedrich Wilhelm III. 1797-1840.
Taler 1840, A. 22,22 g.
AKS 17; Dav. 763; Kahnt 370; Thun 250; Olding 182.
Vorzüglich-Stempelglanz
Taler 1840, A. 22,22 g.
Vorzüglich-Stempelglanz