Friedrich Wilhelm IV., 1840-1861. Taler 1849 A. 22,24 g. AKS 74; Dav. 769; Kahnt 375; Thun 256; Olding 305.
Friedrich Wilhelm IV. 1840-1861.
Taler 1849, A. 22,24 g.
AKS 74; Dav. 769; Kahnt 375; Thun 256; Olding 305.
Vorzüglich-Stempelglanz
Taler 1849, A. 22,24 g.
Vorzüglich-Stempelglanz