Wilhelm IV., 1830-1837. Taler 1837 A. 16.69 g. AKS 64; Dav. 664; Kahnt 221; Thun 154.
Wilhelm IV. 1830-1837.
Taler 1837, A. 16.69 g.
AKS 64; Dav. 664; Kahnt 221; Thun 154.
Vorzüglich/vorzüglich-Stempelglanz
Taler 1837, A. 16.69 g.