Ferdinand II., 1592-1618-1637. Reichstaler 1623, Ensisheim. Dav. 3170; Voglh. 131 II.
previous lot Lot number 5987 next lot
750.00 €
Hammer-price / sale price: 1,000.00 €
Ferdinand II. 1592-1618-1637.
Reichstaler 1623, Ensisheim.
Dav. 3170; Voglh. 131 II.
Prachtexemplar. Feine Patina, vorzüglich-Stempelglanz
Reichstaler 1623, Ensisheim.
Dav. 3170; Voglh. 131 II.