Bernhard Erich Freund, 1803-1866. Vereinsdoppeltaler 1846. 37.12 g. AKS 181; Dav. 835; Kahnt 508; Thun 376.
previous lot Lot number 3124 next lot
750.00 €
Hammer-price / sale price: 1,200.00 €
Bernhard Erich Freund, 1803-1866.
Vereinsdoppeltaler 1846. 37.12 g.
AKS 181; Dav. 835; Kahnt 508; Thun 376.
Vorzüglich/vorzüglich-Stempelglanz