Louis XIV, 1643-1715. Louis d'or aux quatre L 1694 D, Lyon. Duplessy 1440 A; Fb. 433; Gadoury 252.
Louis XIV, 1643-1715.
Louis d'or aux quatre L 1694, D, Lyon. Réformation. 6,69 g.
Duplessy 1440 A; Fb. 433; Gadoury 252.
GOLD. Sehr schön-vorzüglich
GOLD. Sehr schön-vorzüglich