George II, 1727-1760. 1/2 Guinea 1758, London. 4.09 g. Fb. 349; Seaby 3685.
previous lot Lot number 6147 next lot
600.00 €
Hammer-price / sale price: 1,000.00 €
George II, 1727-1760.
1/2 Guinea 1758, London. 4.09 g.
Fb. 349; Seaby 3685.
GOLD. Schöne Goldpatina, vorzüglich
Fb. 349; Seaby 3685.