Christina, 1632-1654. Riksdaler 1652, Stockholm. 28.83 g. Ahlström 21; Dav. 4525.
SCHWEDEN, KÖNIGREICH
previous lot Lot number 6573 next lot
1,000.00 €
Hammer-price / sale price: 1,300.00 €
Christina, 1632-1654.
Riksdaler 1652, Stockholm. 28.83 g.
Ahlström 21; Dav. 4525.
Feine Tönung, sehr schön-vorzüglich
Ahlström 21; Dav. 4525.