Louis XV., 1715-1774. 1/2 Ecu "vertugadin" 1716 C, Caen. Duplessy 1652 A; Gadoury 308.
Louis XV. 1715-1774.
1/2 Ecu "vertugadin" 1716, C, Caen. Réformation. 15,04 g.
Duplessy 1652 A; Gadoury 308.
Sehr schön-vorzüglich
Duplessy 1652 A; Gadoury 308.
Sehr schön-vorzüglich