Karl XIV. Johan, 1818-1844. Speciedaler 1836, Kongsberg. 28.86 g. Ahlström 14; Dav. 241.
NORWEGEN, KÖNIGREICH
previous lot Lot number 1677 next lot
3,500.00 €
Hammer-price / sale price: 3,600.00 €
Karl XIV. Johan, 1818-1844.
Speciedaler 1836, Kongsberg. 28.86 g.
Ahlström 14; Dav. 241.
Dunkle Patina, vorzüglich +
Ahlström 14; Dav. 241.
Dunkle Patina, vorzüglich +