Joseph von Stubenberg, 1790-1802. Konv.-Taler 1796, München. Cahn 149; Dav. 2213.
EICHSTÄTT, BISTUM
previous lot Lot number 354 next lot
750.00 €
Hammer-price / sale price: 1,000.00 €
Joseph von Stubenberg, 1790-1802.
Konv.-Taler 1796, München. Kontribution. 28,02 g.
Cahn 149; Dav. 2213.
Prachtexemplar. Vorzüglich-Stempelglanz
Cahn 149; Dav. 2213.