Erzherzog Leopold V., 1619-1632. Reichstaler 1623, Ensisheim. 28.08 g. Dav. 3345; Voglh. 174 III var.
previous lot Lot number 652 next lot
1,000.00 €
Hammer-price / sale price: 800.00 €
Erzherzog Leopold V. 1619-1632.
Reichstaler 1623, Ensisheim. 28.08 g.
Dav. 3345; Voglh. 174 III var.
R Kl. Zainende, vorzüglich-Stempelglanz