Josef II., 1765-1790. Konv.-Taler 1776 F/VC-S, Hall. 28.03 g. Dav. 1164; Herinek 99; M./T. 1035.
previous lot Lot number 4794 next lot
500.00 €
Hammer-price / sale price: 1,200.00 €
Josef II. 1765-1790.
Konv.-Taler 1776, F/VC-S, Hall. 28.03 g.
Dav. 1164; Herinek 99; M./T. 1035.
Vorzüglich/Stempelglanz
Vorzüglich/Stempelglanz