Franz I., 1745-1765. Reichstaler 1749 HA, Hall. 27.99 g. Dav. 1155; Herinek 127; M./T. 976.
previous lot Lot number 4786 next lot
600.00 €
Hammer-price / sale price: 1,600.00 €
Franz I. 1745-1765.
Reichstaler 1749, HA, Hall. 27.99 g.
Dav. 1155; Herinek 127; M./T. 976.
Prachtexemplar. Vorzüglich-Stempelglanz