Provinz. Reichstaler 1618. Dav. 4842; Delm. 940; Purmer/van der Wiel Wf 26.
NIEDERLANDE, WESTFRIESLAND
previous lot Lot number 2710 next lot
100.00 €
Hammer-price / sale price: 260.00 €
(Preliminary hammer price)
Provinz.
Reichstaler 1618. 41,02 mm; 28,67 g.
Dav. 4842; Delm. 940; Purmer/van der Wiel Wf 26.
Sehr schön-vorzüglich
Sehr schön-vorzüglich