Anonym, 1230-1250. Brakteat. 0.41 g. Berger 2582; Klein/Ulmer (CC) 233; Rutishauser 639.
ÜBERLINGEN, REICHSMÜNZSTÄTTE
previous lot Lot number 3346 next lot
400.00 €
Hammer-price / sale price: 1,100.00 €
Anonym, 1230-1250.
Brakteat. 0.41 g. Greif l.
Berger 2582; Klein/Ulmer (CC) 233; Rutishauser 639.
R Hübsche Patina, vorzüglich
Brakteat. 0.41 g. Greif l.
R Hübsche Patina, vorzüglich