Friedrich Wilhelm IV., 1840-1861. 1/6 Taler 1841 D. 5.33 g. AKS 80; J. 68; Olding 313.
Friedrich Wilhelm IV. 1840-1861.
1/6 Taler 1841, D. 5.33 g.
AKS 80; J. 68; Olding 313.
Vorzüglich-Stempelglanz
1/6 Taler 1841, D. 5.33 g.
AKS 80; J. 68; Olding 313.
Vorzüglich-Stempelglanz
Erworben am 18.12.1974.