Friedrich, 1893-1918. 20 Mark 1903. J. 288.
GERMAN COINS SINCE 1871
REICHSGOLDMÜNZEN, WALDECK-PYRMONT
previous lot Lot number 2296 next lot
8,000.00 €
Hammer-price / sale price: 13,000.00 €
Friedrich, 1893-1918.
20 Mark 1903.
J. 288.
R Vorzüglich-Stempelglanz
20 Mark 1903.
J. 288.
R Vorzüglich-Stempelglanz
Erworben bei der Firma Helbing, München.