Georg IV., 1820-1830. 5 Taler 1829 B. 6.60 g. Divo/S. 90; Fb. 1159; Schl. 370.
previous lot Lot number 1874 next lot
500.00 €
Hammer-price / sale price: 1,050.00 €
Georg IV. 1820-1830.
5 Taler 1829, B. 6.60 g.
Divo/S. 90; Fb. 1159; Schl. 370.
GOLD. Kl. Randfehler, sehr schön
5 Taler 1829, B. 6.60 g.