Friedrich August III. (I.), 1763-1806-1827. Dukat 1768, Dresden. 3.48 g. Buck 129 e; Fb. 2871.
previous lot Lot number 2115 next lot
1,750.00 €
Hammer-price / sale price: 2,900.00 €
Friedrich August III. (I.), 1763-1806-1827.
Dukat 1768, Dresden. 3.48 g.
Buck 129 e; Fb. 2871.
GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz
Dukat 1768, Dresden. 3.48 g.
Buck 129 e; Fb. 2871.
GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz