8 Escudos 1833, Santiago. Fb. 33; Calicó (Onza) 1627.
WORLD COINS AND MEDALS
CHILE, REPUBLIK
previous lot Lot number 1515 next lot
1,500.00 €
Hammer-price / sale price: 3,200.00 €
8 Escudos 1833, Santiago. 23,68 g Feingold.
Fb. 33; Calicó (Onza) 1627.
GOLD. Sehr schön-vorzüglich
Fb. 33; Calicó (Onza) 1627.
GOLD. Sehr schön-vorzüglich