Gustav II. Adolf, 1611-1632. Riksdaler 1631, Sala. 28.54 g. Ahlström 30 b; Dav. 4520.
SCHWEDEN, KÖNIGREICH
previous lot Lot number 2744 next lot
1,000.00 €
Hammer-price / sale price: 2,000.00 €
Gustav II. Adolf, 1611-1632.
Riksdaler 1631, Sala. 28.54 g.
Ahlström 30 b; Dav. 4520.
Hübsche Patina, sehr schön
Ahlström 30 b; Dav. 4520.
Hübsche Patina, sehr schön