Christina, 1632-1654. Riksdaler 1643, Stockholm. 28.35 g. Ahlström 15; Dav. 4525.
SCHWEDEN, KÖNIGREICH
previous lot Lot number 2750 next lot
1,000.00 €
Hammer-price / sale price: 1,200.00 €
Christina, 1632-1654.
Riksdaler 1643, Stockholm. 28.35 g.
Ahlström 15; Dav. 4525.
Hübsche Patina, sehr schön
Ahlström 15; Dav. 4525.
Hübsche Patina, sehr schön