Leopold I., 1657-1705. Reichstaler 1705, Wien. 28.75 g. Dav. 1001; Voglh. 234 VIII.
previous lot Lot number 4580 next lot
350.00 €
Hammer-price / sale price: 1,200.00 €
Leopold I. 1657-1705.
Reichstaler 1705, Wien. 28.75 g.
Dav. 1001; Voglh. 234 VIII.
Hübsche Patina, vorzüglich/vorzüglich-Stempelglanz
Dav. 1001; Voglh. 234 VIII.