Franz Josef I., 1848-1916. Doppelgulden 1866 A, Wien. 24.66 g. Dav. 25; J. 336; Kahnt 355; Thun 456.
KAISERREICH ÖSTERREICH
previous lot Lot number 5640 next lot
500.00 €
Hammer-price / sale price: 1,850.00 €
Franz Josef I. 1848-1916.
Doppelgulden 1866, A, Wien. 24.66 g.
Dav. 25; J. 336; Kahnt 355; Thun 456.
Prachtexemplar. Hübsche Patina, fast Stempelglanz