Ernst Ludwig, 1892-1918. 5 Mark 1898. J. 73.
GERMAN COINS SINCE 1871
REICHSSILBERMÜNZEN, HESSEN
previous lot Lot number 2528 next lot
750.00 €
Hammer-price / sale price: 1,300.00 €
Ernst Ludwig, 1892-1918.
5 Mark 1898.
J. 73.
Vorzüglich/vorzüglich-Stempelglanz
5 Mark 1898.
J. 73.
Aus einer rheinischen Privatsammlung.