Leopold I., 1657-1705. Reichstaler 1660, St. Veit. 28.07 g. Dav. 3236; Voglh. 233 I.
previous lot Lot number 439 next lot
2,000.00 €
Hammer-price / sale price: 2,400.00 €
Leopold I. 1657-1705.
Reichstaler 1660, St. Veit. 28.07 g.
Dav. 3236; Voglh. 233 I.
R Feine Patina, sehr schön-vorzüglich
Dav. 3236; Voglh. 233 I.