Erzherzog Sigismund Franz, 1662-1665. Reichstaler 1665, Hall. 28.71 g. Dav. 3370; M./T. 531; Voglh. 186 II.
previous lot Lot number 436 next lot
1,000.00 €
Hammer-price / sale price: 1,100.00 €
Erzherzog Sigismund Franz, 1662-1665.
Reichstaler 1665, Hall. 28.71 g.
Dav. 3370; M./T. 531; Voglh. 186 II.
Schöne Patina, vorzüglich
Schöne Patina, vorzüglich