Christian V., 1670-1699. Krone (4 Mark) 1678, Christiania. 21.86 g. Ahlström 72; Dav. 3662; Hede 41C.
NORWEGEN, KÖNIGREICH
previous lot Lot number 195 next lot
1,000.00 €
Hammer-price / sale price: 1,100.00 €
Christian V. 1670-1699.
Krone (4 Mark) 1678, Christiania. 21.86 g.
Ahlström 72; Dav. 3662; Hede 41C.
Sehr schön-vorzüglich
Sehr schön-vorzüglich