Republik. 8 Soles 1827, Potosi. K./M. 97.

WORLD COINS AND MEDALS
BOLIVIEN

Lot number 2135

Estimated price: 150.00 €
Hammer-price / sale price: 120.00 €

Republik.
8 Soles 1827, Potosi.
K./M. 97.

Hübsche Patina, min. Randfehler, vorzüglich