Maria Theresia, 1740-1780. 1/2 Dukat 1759, Karlsburg. 1.74 g. Eypeltauer 355 a; Fb. 545.
previous lot Lot number 3461 next lot
1,500.00 €
Hammer-price / sale price: 2,400.00 €
Maria Theresia, 1740-1780.
1/2 Dukat 1759, Karlsburg. 1.74 g.
Eypeltauer 355 a; Fb. 545.
GOLD. RR Sehr schön/vorzüglich
Eypeltauer 355 a; Fb. 545.