Provinz. Reichstaler 1621. Dav. 4828; Delm. 938; Purmer Ge 73.
NIEDERLANDE, GELDERN
previous lot Lot number 2705 next lot
100.00 €
Hammer-price / sale price: 115.00 €
(Preliminary hammer price)
Provinz.
Reichstaler 1621. 40,64 mm; 28,80 g.
Dav. 4828; Delm. 938; Purmer Ge 73.
Randfehler, sehr schön
Randfehler, sehr schön