Friedrich Wilhelm IV., 1840-1861. Taler 1848 A. 22.23 g. AKS 74; Dav. 769; Kahnt 375; Thun 256; Old. 305.
previous lot Lot number 8942 next lot
100.00 €
Hammer-price / sale price: 145.00 €
(Preliminary hammer price)
Friedrich Wilhelm IV. 1840-1861.
Taler 1848, A. 22.23 g.
AKS 74; Dav. 769; Kahnt 375; Thun 256; Old. 305.
Feine Patina, vorzüglich
Taler 1848, A. 22.23 g.
Feine Patina, vorzüglich