Franz Josef I., 1848-1916. Vereinstaler 1858 A, Wien. 18.50 g. Dav. 21; J. 312; Kahnt 352; Thun 445.
KAISERREICH ÖSTERREICH
previous lot Lot number 8833 next lot
125.00 €
Hammer-price / sale price: 170.00 €
(Preliminary hammer price)
Franz Josef I. 1848-1916.
Vereinstaler 1858, A, Wien. 18.50 g.
Dav. 21; J. 312; Kahnt 352; Thun 445.
Vorzüglich/Stempelglanz
Vorzüglich/Stempelglanz