Republik. Otto IV., 1208-1209. Denaro. Varesi 901; Biaggi 1785.

ITALIEN, PARMA

Lot number 7700

Estimated price: 125.00 €
Hammer-price / sale price: 140.00 €

Republik. Otto IV. 1208-1209.
Denaro. 0,65 g. R E X im Feld//Kastell.
Varesi 901; Biaggi 1785.

Hübsche Patina, sehr schön +