Taler 1549, Dav. 9365; Haertle 220.
KEMPTEN, STADT
previous lot Lot number 5695 next lot
250.00 €
Hammer-price / sale price: 2,700.00 €
Taler 1549, mit Titel Karls V. 29,01 g.
Dav. 9365; Haertle 220.
Hübsche Patina, sehr schön +
Dav. 9365; Haertle 220.
Hübsche Patina, sehr schön +