Franz Josef I., 1848-1916. Dukat 1868 GYF, Karlsburg. Fb. 238; J. 355; Schl. 31.
KAISERREICH ÖSTERREICH
previous lot Lot number 4985 next lot
200.00 €
Hammer-price / sale price: 1,150.00 €
Franz Josef I. 1848-1916.
Dukat 1868, GYF, Karlsburg. 3,44 g Feingold.
Fb. 238; J. 355; Schl. 31.
GOLD. Kl. Randfehler, sehr schön
Fb. 238; J. 355; Schl. 31.