Karl VI., 1711-1740. 1/4 Reichstaler 1735 NB, Nagybánya. 7.49 g. Herinek 621.
Errata : Zur Prüfung/For further examination
Karl VI. 1711-1740.
1/4 Reichstaler 1735, NB, Nagybánya. 7.49 g.
Herinek 621.
Sehr schön-vorzüglich
Herinek 621.
Sehr schön-vorzüglich