Carlos III., 1759-1788. 8 Reales 1766 Mo-MF, Mexiko City. 26.84 g. Grove 1226.
WORLD COINS AND MEDALS
MEXIKO
Carlos III. 1759-1788.
8 Reales 1766, Mo-MF, Mexiko City. 26.84 g.
Grove 1226.
Feine Patina, sehr schön
Grove 1226.
Feine Patina, sehr schön