Carlos III., 1759-1788. 8 Reales 1769 Mo-MF, Mexiko City. 26.82 g. Grove 1232.
WORLD COINS AND MEDALS
MEXIKO
Carlos III. 1759-1788.
8 Reales 1769, Mo-MF, Mexiko City. 26.82 g.
Grove 1232.
Hübsche Patina, sehr schön +
Grove 1232.
Hübsche Patina, sehr schön +