Mindon Min, 1852-1878. Kyat 1852 (= 1214 CS). 11.63 g. K./M. 10.
WORLD COINS AND MEDALS
BURMA, KÖNIGREICH
Mindon Min, 1852-1878.
Kyat 1852 (= 1214 CS). 11.63 g.
K./M. 10.
Vorzüglich-Stempelglanz
K./M. 10.
Vorzüglich-Stempelglanz